BLÍŽE SOBĚ

psycholog a fertility kouč

Fertility koučink


Stále více párů řeší v dnešní době problém s otěhotněním. Taková situace vnáší do jejich života velkou nejistotu a často i pocity beznaděje. (Ne)plodné páry mají mnohdy potíže hovořit o svých pocitech a cítí se osamoceni a nepochopeni. Neustálý pokrok v oblasti medicíny sice nabízí efektivní řešení, avšak ani to není stoprocentní zárukou otěhotnění a donošení zdravého potomka. Léčebné postupy center asistované reprodukce se ve většině případů zaměřují pouze na tělesné symptomy a zapomínají při tom na skutečnost, že léčba mysli je stejně důležitá jako léčba našeho těla.

Věřím, že rozhodnutí založit rodinu, doba těhotenství a okamžik, kdy budete držet své právě narozené miminko poprvé v náručí, by mělo patřit k těm nejkrásnějším obdobím vašeho života. Ne vždy tomu tak ale je. Někdy je tato cesta trnitá, plná překážek, nelehkých rozhodnutí, probrečených nocí, ztráty víry. Proto zejména psychická podpora a možnost sdílení je v takových chvílích obzvlášť důležitá.

Mým úkolem jako kouče je doprovázet a podporovat klienta nebo páry, pomáhat snižovat stres a posilovat jejich rezilienci. Koučování není terapie nebo poradenství; je to příležitost prozkoumat překážky tady a teď a pomoc obnovit rovnováhu v životě páru či jednotlivce. Fertility koučink vám pomůže dosáhnout pozitivnějšího myšlení a znovu získat pocit, že máte život opět pod kontrolou.

Něco na zamyšlenou

Na chvilku se zastavte a upřímně sami sobě, tady a teď odpovězte... jednoduše ANO-NE

  • Jste neustále ve stresu a obáváte se, že právě tento nadměrný stres či úzkost má negativní vliv na vaši schopnost otěhotnět?
  • Chcete si udržet pozitivní nastavení na cestě za vytouženým miminkem?
  • Máte pocit, že se váš život točí jen kolem touhy otěhotnět? 
  • Potřebujete si ujasnit, zda je vhodný čas na řešení neplodnosti pomocí CAR?
  • Zasahuje (ne)plodnost do partnerského a intimního soužití? 
  • Neustále přemýšlíte nad tím "Proč já", "Proč my"?
  • Máte pocit beznaděje, cítíte se nepochopeni a sami? 
  • Chtěli byste si promluvit s někým, kdo opravdu rozumí tomu, čím procházíte?

Pokud jste vícekrát odpověděli ANO, možná právě teď nastal ten správný čas začít!

Uvědomění si potřeby změny a aktivní hledání řešení je tím první a často i tím nejnáročnějším krokem, který je třeba učinit. Gratuluji vám, tento krok máte úspěšně za sebou. Vyhráno samozřejmě ještě nemáte, ale věřte mi, že jste na dobré cestě

Fertility koučink vám pomůže...

... zlepšit kvalitu vašeho života (v oblasti osobních, partnerských, intimních vztahů)
... prožívat znovu štěstí ve vašem životě a získat kontrolu nad tím, co se s vámi děje
... udržet si pozitivní nastavení na cestě za vytouženým miminkem
... osvojit si techniky, které vám mohou pomoci v náročných dnech
... naučit se překonávat překážky, obavy a nejistoty a zůstat pozitivní
... odhalit nefunkční vzorce, které možná brání početí 

Proč pracovat se mnou?

Ačkoli mám ve svém okolí spoustu lidí,  kteří si peklem jménem (ne)plodost procházejí, nikdy jsem jejich pocitům a tím vším, co dennodenně zažívají, příliš nerozuměla. A zpětně chápu proč. Nejde rozumět, dokud to nezažijete na vlastní kůži. Jako kouč si samozřejmě nemusím projít všemi životními událostmi, abych mohla pracovat s klienty. V tomto případě tomu bylo ale jinak. Vlastní zkušenost mi otevřela oči a přivedla mě k potřebě hlubšího porozumění této problematiky se vším, co se za její fasádou skrývá.

"Neslibuji klientům, že se jim podaří založit rodinu, 
ale pomáhám jim tomu uvěřit."

Ještě před rokem jsem jen nečinně seděla, brečela a opakovaně se ptala se sama sebe PROČ? Proč já? Dneska vím, že všechno se děje z nějakého důvodu, změnila jsem úhel pohledu, přestala řešit minulost a začala jednat. Začala jsem měnit nefunkční vzorce ve svém životě, více vnímat svou ženskost, pravidelně cvičit jógu a mnoho dalšího. Pokud čekáte, že přijde happy end v podobně miminka, tak vás bohužel zklamu. Naše miminko si dává pěkně na čas:) Přesto však věříme, že jednou až bude pro miminko ten správný čas, se z nás stanou ti nejlepší rodiče na světě. A to nám dává sílu a naději do každého nového dne.

A stejnou naději jsem se rozhodla předávat dál. Protože, ano, život někdy není fér, ale přesto je krásný se vším, co nám do života přináší. 

Žádné komentáře

Blogger Template by pipdig